Inteligentne Instalacje

Inteligentny budynek

Inteligentne instalacje to systemy, które w pełni pozwalają zarządzać i sterować budynkami i domami. Dzisiejsza technologia daje praktycznie nieograniczone możliwości automatyzacji budynków. Głównym ograniczeniem jest wyobraźnia.

Obecne systemy pozwalają nie tylko na sterowanie oświetleniem czy ogrzewaniem. Można także m. in. kontrolować dostęp do całego domu lub poszczególnych pomieszczeń, symulować czyjąś obecność czy dostać informację o niepożądanych zdarzeniach takich jak pożar, zalanie lub włamanie. Automatyzacja może obejmować praktycznie każde urządzenie i element instalacji budynkowej. Zarządzanie systemem może odbywać się lokalnie lub zdalnie z całego świata przez telefon z dostępem do Internetu.

 

inteligentny dom sterowanie

Inteligentne instalacje stają się coraz bardziej popularne i dostępne dla przeciętnych użytkowników. Nie są one przeznaczone tylko dla dużych apartamentów czy rezydencji. Dzięki inteligentnym systemom zarządzania można zaoszczędzić na energii elektrycznej, ogrzewaniu i wodzie.

Decyzję o wykonaniu inteligentnego budynku można podjąć w dowolnym momencie budowy czy remontu. Obecnie istnieją na rynku różne inteligentne systemy. Przewodowe i bezprzewodowe, inwazyjne i bezinwazyjne, które pozwalają na montaż nawet w momencie gdy mieszkanie jest wykończone. Jednakże im wcześniej zostanie podjęta decyzja, tym mniejsze są ograniczenia w możliwościach sterowania budynkiem.

 

Inteligentnie wygodny

Inteligentne instalacje dają swoim użytkownikom wygodę, komfort i poczucie bezpieczeństwa, pozwalają również zaoszczędzić czas i pieniądze.

Wyobraź sobie, że rano budzi Cię zapach porannej kawy, która zaparzyła się gdy Ty jeszcze spałeś. Powoli podnoszą się rolety i do pokoju zaczynają wpadać poranne promienie słońca. Temperatura mieszkania została dostosowana do warunków panujących na zewnątrz.

 

Inteligentny alarm

W drodze do pracy nie musisz się martwić o niewyłączone żelazko, ponieważ po wyjściu z domu w gniazdkach zostało odcięte zasilanie. System przeciwpożarowy i antywłamaniowy już został uzbrojony. Gdy tylko coś niepokojącego będzie się działo w Twoim mieszkaniu, zostaniesz o tym natychmiast poinformowany.

W czasie gdy Ty pracujesz, system ogrodowy dba o odpowiednie nawodnienie uwzględniając przy tym warunki pogodowe. Gdy trawa będzie za wysoka to automatyczna kosiarka przystrzyże trawnik do żądanej wysokości.

Po powrocie z pracy możesz usiąść na kanapie i jednym przyciskiem pilota stworzyć atmosferę relaksu i spokoju przygaszając światło i włączając swoją ulubioną muzykę.